fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

W 2018 r. w Donbasie zginęło ponad 100 ukraińskich żołnierzy

www.mil.gov.ua
Mimo trwającego formalnie zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy nadal trwa wojna.

Ukraińska redakcja Radia Swoboda podaje, że w ubiegłym roku w Donbasie zginęło co najmniej 109 ukraińskich żołnierzy. Największe straty ukraińska armia poniosła w maju, gdy ostrzał artyleryjski trwał na całej linii frontu. Co miesiąc ukraińskie siły zbrojne podawały liczbę poległych żołnierzy.

Pod koniec grudnia ukraińska redakcja BBC informowała, że w ciągu roku w Donbasie zginęło co najmniej 110 ukraińskich żołnierzy, a niemal 800 żołnierzy zostało rannych. Z kolei w 2017 roku ukraińska armia straciła na wschodzie kraju niemal 200 żołnierzy, a około 1300 zostało rannych.

W poniedziałek rosyjska agencja TASS, powołując się na dane samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej podała, że na terenie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów w ubiegłym roku zginęło 160 osób, ponad 300 osób zostało rannych.

W lutym 2015 roku przywódcy Rosji, Francji, Niemiec i Ukrainy spotkali się w białoruskiej stolicy i zawarli "porozumienia mińskie". Od tamtej pory w Donbasie formalnie obowiązuje zawieszenie broni. Do dzisiaj żaden z punktów tych porozumień nie został jednak w pełni wykonany.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA