fbTrack
REKLAMA

Świat

Przydatne akcesoria samochodowe - przegląd

Typów akcesoriów związanych z samochodem jest wiele. Czy te służące jego pielęgnacji, czy takie wspomagające kierowcę i pasażerów w podróży albo transporcie rzeczy - każdy z nich zasadniczo ma służyć zwiększeniu funkcjonalności czy poprawieniu jakości korzystania z auta. Jakie najciekawsze i najbardziej przydatne gadżety warto zakupić, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy i jednocześnie podnieść komfort użytkowania samochodu? Czy akcesoria podnoszące głównie estetykę pojazdu mają sens?

Elektroniczne gadżety uzupełniające wyposażenie

Współczesne samochody zasadniczo posiadają bardzo bogate w elektronikę wnętrze. Nie każdy jednak zakupuje pojazd w opcji pełnego, dodatkowego wyposażenia, dlatego czasami z czasem chce je uzupełnić jako akcesoria zewnętrzne. Podobnie jest w przypadku zakupu czy użytkowania starszego, używanego pojazdu, który niekoniecznie musi mieć wbudowane wszystkie nowinki techniczne. Przydatne staje się wtedy rozeznanie jakie gadżety można zakupić do auta.

System nawigacji satelitarnej, kamera cofania, a może parktronik - te opcjonalne dodatki podnoszą zdecydowanie wartość użytkową pojazdu. Codzienna jazda po mieście, czy też wyjazdy w dłuższe trasy stają się wygodniejsze i bardziej bezpieczne. Przyda się także zestaw głośnomówiący do telefonu czy wygodny uchwyt na niego, zwłaszcza jeżeli miałby pełnić rolę nawigacji w trakcie jazdy. Drobne akcesoria elektroniczne takie jak ładowarka samochodowa albo alkomat też potrafią uratować wiele sytuacji, dlatego warto o nich pamiętać.

Akcesoria użytkowe czy dodatki?

Bez pewnych przedmiotów przy codziennym a nawet okazjonalnym użytkowaniu samochodu ciężko się obejść.

Akcesoria samochodowe można znaleźć na czesciauto24.pl, gdzie podzielone na kategorie umożliwiają znalezienie dokładnie tych przedmiotów, które są nam akurat niezbędne. Dywaniki samochodowe, akcesoria do czyszczenia i pielęgnacji oraz różnego rodzaju pokrowce i organizery pomogą w odpowiednim wykorzystaniu przestrzeni pojazdu i dbaniu o nią. W sytuacjach awaryjnych przyda się zestaw naprawczy do opon, pompka lub kompresor, dobrze wyposażona apteczka. W okresie zimowym warto pamiętać o łopacie, klinach pod koła czy kablach rozruchowych, zwłaszcza jeżeli pojazd znajdować się będzie w górach lub na obszarze z możliwymi obfitymi opadami śniegu. O typowych zimowych akcesoriach takich jak skrobaczka do szyb, szczotka do śniegu, wazelina do uszczelek czy odmrażacz do zamków również trzeba wspomnieć, zwłaszcza jeżeli mamy wyposażyć nowy pojazd.

Dodatki zewnętrzne do pojazdu mogą wydawać się niektórym tylko zwykłymi "upiększaczami". Trudno jednak tak naprawdę znaleźć akcesorium, które nie byłoby w jakiś sposób funkcjonalne. Główny zamysł ich twórców to uzupełnienie możliwości pojazdu, zaś estetyka wykonania może, ale nie musi być równie ważna.

Kiedy wśród pasażerów są dzieci

Ciekawą zwłaszcza dla rodziców grupą akcesoriów są te związane z przewożeniem dzieci. Sporo ciekawych artykułów w tym temacie znaleźć można na portalach motoryzacyjnych, na przykład moto.pl. Wbrew pozorom akcesoria nie ograniczają się jedynie do odpowiednio dostosowanych fotelików samochodowych czy podstawek, albo też nakładek na pasy. Wygodna i bezpieczna podróż z dzieckiem może być łatwiejsza dzięki:

  • zdejmowanym osłonom i pokrowcom na fotele, łatwym w czyszczeniu,
  • gumowym dywanikom samochodowym, łatwym do wyczyszczenia,
  • zasłonkom na szyby tłumiącym ostre światło słoneczne,
  • lusterkom do obserwacji pasażerów na tylnej kanapie dla kierowcy, w tym dedykowanym lusterkom dla fotelików RWF,
  • organizerom na zabawki i drobiazgi dziecięce, uchwytom na bidon,
  • poduszce do samochodu zwiększającej komfort śpiącej pociechy, nakładkom na pasy,
  • lodówce samochodowej przydatnej przy dłuższych wyjazdach zwłaszcza z małymi dziećmi.

Oczywiście na tej liście zapewne nie znalazły się wszystkie akcesoria i metody na spokojną podróż z dzieckiem, ale z pewnością te mogą pomóc w kompletowaniu przydatnych akcesoriów.

Zwierzęta też mają swoje miejsce w samochodzie

Miłośnicy zwierząt również posiadają samochody, w których przewożą swoich pupili. Choć przewożenie zwierząt takich jak psy czy koty albo gryzonie nie jest szczegółowo uregulowane prawnie, warto zapewnić im bezpieczeństwo w podróży. Zwłaszcza, że bezpiecznie przewożone zwierzę to również bezpieczeństwo kierowcy oraz pozostałych pasażerów. 

Wystarczy wspomnieć, że siła bezwładności w trakcie gwałtownego hamowania nawet niewielkiego pieska nieprzypiętego pasami potrafi przebić na wylot szybę samochodową. Zresztą równie niebezpieczne może być zwierzę, które przestraszone czymś skoczy nagle na kierowcę i spowoduję utratę panowania nad pojazdem.

Akcesoria przydatne przy przewozie zwierząt zależne są od ich wielkości oraz typu. Transportery, klatki, a także szelki razem z pasami wpinanymi do klasycznych klamr mogą uratować zdrowie i życie. W kwestii porządku w samochodzie pomocne będą specjalnie montowane maty, które zatrzymają zabrudzenia i sierść czworonoga. Z przydatnych akcesoriów, które można zaliczyć również do samochodowych może być dedykowana miska na wodę czy podróżny pojemnik na karmę.

Wybór akcesoriów samochodowych powinien być rozsądny. Kupowanie przedmiotów, które nie są na dany moment potrzebne a mogą się przydać w bliżej nieokreślonej przyszłości nie jest zwykle dobrym wyjściem. Warto korzystać ze sprawdzonych rzeczy i patentów, dzięki którym używanie samochodu staje się jeszcze większą przyjemnością.

 

Materiał Promocyjny 

REKLAMA