fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Tomasz Gawlik ma największe szanse na prezesurę w JSW

materiały prasowe
Rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. O fotel walczy ośmiu kandydatów.

Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym JSW, rozmowy już się rozpoczęły i zgodnie z planem mają się dziś zakończyć. To oznacza, że prawdopodobnie do końca dnia poznamy nazwisko nowego prezesa węglowej spółki. Według nieoficjalnych informacji, na to stanowisko aplikuje m.in. Tomasz Gawlik – obecnie zastępca prezesa JSW ds. strategii i według naszych źródeł ma on największe szanse na wygranie konkursu. Z grupą JSW związany jest od 1989 r. – ostatnio jako prezes zależnej Spółki Energetycznej Jastrzębie.

Stanowisko prezesa JSW zwolniło się po tym, jak z funkcji tej z przyczyn zdrowotnych zrezygnował Edward Szlęk. Stał on na czele spółki zaledwie kilka miesięcy. Fotel szefa objął po wieloletnim prezesie JSW Jarosławie Zagórowskim, który na początku tego roku złożył dymisję na skutek nacisków ze strony związków zawodowych i głośnych górniczych protestów.

To już drugie podejście do wyboru prezesa JSW. Poprzedni konkurs został zakończony w październiku bez rozstrzygnięcia. Do konkursu zgłosiła się wówczas tylko jedna osoba.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA