fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Zmiany w radzie nadzorczej Grupy Azoty

spółka
We wtorek 26 lutego z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Grupy Azoty zrezygnował Tomasz Karusewicz. Stało się to przed wznowieniem obrad walnego zgromadzenia, które ma zająć się dziś zmianami personalnymi w radzie nadzorczej chemicznej spółki.

Walne zgromadzenie Azotów zebrało się już w poniedziałek, ale nie zapadły na nim decyzje dotyczące zmian kadrowych w radzie nadzorczej. Ogłoszono jedynie przerwę do wtorku. Przed wznowieniem obrad przewodniczący rady Tomasz Karusewicz złożył rezygnację z pełnionej funkcji bez podania przyczyny. To może być ważny krok w kierunku przegrupowania sił w Azotach, gdzie ścierają się różne polityczne frakcje. O takim scenariuszu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Tomasz Karusewicz, podobnie jak obecny prezes Grupy Azoty i zależnych Zakładów Chemicznych Police Wojciech Wardacki, uznawany jest za człowieka Joachima Brudzińskiego - obecnego ministra spraw wewnętrznych i administracji. Odejście ze spółki Karusewicza mocno osłabia pozycję samego Wardackiego. W kuluarach mówi się, że zmiany w nadzorze mogą być krokiem do zmian w zarządzie Azotów, w tym do wymiany prezesa. 

Nadzór nad nawozową spółką z ramienia Skarbu Państwa sprawuje bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA