fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Sondaż: Nieodpowiedzialny TK. Za decyzją stał Kaczyński

AFP
Wśród osób, które twierdzą, że za datą ogłoszenia przez Trybunał Konstytucyjny decyzji dotyczącej aborcji stoją politycy, zdecydowana większość wskazuje Jarosława Kaczyńskiego, jako osobę, która wpłynęła na Trybunał - wynika z sondażu Kantar na zlecenie FOR.

Zdaniem 61 proc. Polaków decyzja o ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w sprawie aborcji w czasie pandemii i rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 była nieodpowiedzialna. Innego zdania jest 24 proc. ankietowanych.

według 43 proc. wyborców PiS takie działanie TK było odpowiedzialne. Przeciwnie zagłosowało 37 proc. osób. 

O nieodpowiedzialności TK opowiada się 81 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, 78 proc. wyborców Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni i 72 proc. sympatyków Lewicy.

Wśród wyborców Andrzeja Dudy 49 proc. stwierdziło, że była to decyzja nieodpowiedzialna. 

Respondentów zapytano również o to, kto wpłynął na wybór takiego terminu ogłoszenia decyzji TK. Zdaniem 47 proc. osób byli to politycy. 22 proc. ankietowanych odpowiedziało, że TK zdecydował w tej sprawie samodzielnie.

Wśród osób, które wskazały na polityków, zdecydowana większość oceniła, że był to Jarosław Kaczyński - 80 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się Zbigniew Ziobro - 22 proc. i Mateusz Morawiecki - 18 proc. Każdy ankietowany mógł wskazać kilku polityków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA