fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Tajlandia: Żyrafa uciekła podczas transportu. Znaleziona martwa

AFP
Zakończyły się trwające od dwóch dni poszukiwania żyrafy, która uciekła z transportu do ogrodu safari w regionie Bangkoku. Zwierzę znaleziono martwe w stawie.

Dwie żyrafy wydostały się ze źle zabezpieczonej ciężarówki, która transportowała zwierzęta z lotniska. Żyrafy trafiły do Tajlandii z Afryki. Miały być nową atrakcją Safari World pod Bangkokiem. 

Jedna z żyraf została złapana przez ratowników po podaniu środka usypiającego. Druga uciekła w gęste krzaki i przez dwa dni prowadzono poszukiwania. Podczas akcji wykorzystano drony i lotnie.

Akcję śledziło w internecie setki tysięcy Tajów. Przebieg poszukiwań na żywo transmitowali na Facebooku dziennikarze.

Pracownicy Safari World poinformowali dziś, że zwierze zostało znalezione martwe w stawie w pobliżu drogi. Weterynarze ustalą przyczynę śmierci.

Safari World to jeden z największych parków ze zwierzętami w Tajlandii. Firma w przeszłości była krytykowana za szkolenie zwierząt do występów. W parku odbywały się m.in. pokazy walk bokserskich orangutanów.

Ogrody zoologiczne i pokazy zwierząt to popularne w Tajlandii formy rozrywki. Wielu turystów płaci za możliwość zrobienia zdjęcia z tygrysami lub oglądanie słoni grających w piłkę nożną.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA