fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Poznań: Uratowany tygrys przeszedł operację. "Szanse są minimalne"

Zoo Poznań/Facebook
Ogród zoologiczny z Poznania poinformował, że w nocy przeprowadzono operację jednego z uratowanych na polsko-białoruskiej granicy tygrysów. Rokowania są bardzo złe.

Tygrys Gogh przeszedł w nocy operację udrażniającą przewód pokarmowy. Pracownicy zoo w Poznaniu przekazali, że jego szanse "są minimalne, organizm wyniszczony straszliwie".  

"Jeśli przegramy, Tygrys Gogh dołączy do Pierwszego Umarlego bez bolu i męki konania, czuwamy żeby Gogh nie cierpiał jak Pierwszy" - czytamy.

W Poznaniu pozostanie również Kan, który był jego towarzyszem. Drugi z tygrysów ma problemy ortopedyczne.

Pozytywne informacje płyną natomiast w sprawie pozostałych tygrysów z Poznania. Wszystkie zostały zakwalifikowane do transportu, ponieważ są w dobrej kondycji. 

Za kilka dni do Hiszpanii wyjadą Samson, Aqua, Softi, Toph i Merida

Strona białoruska nie chciała go jednak przepuścić bez niezbędnych dokumentów. Przewożone w ciasnych klatkach tygrysy utknęły na granicy, a ich stan pogarszał się z każdym dniem. Jedno ze zwierząt padło. Okazało się, że miało skręt żołądka i zaczopowanie przewodu pokarmowego przez kurczaki, którymi całą podróż zwierzęta były karmione.

W środę podjęto decyzję, że większością zwierząt tymczasowo zaopiekuje się ogród zoologiczny w Poznaniu, natomiast dwa trafią do Zoo w Człuchowie.

Po nabraniu sił uratowane tygrysy trafią do specjalistycznego ośrodka w Hiszpanii.

Sprawę transportu tygrysów bada Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Śledczy postawili zarzut znęcania się nad zwierzętami 32-letniemu obywatelowi Federacji Rosyjskiej - organizatorowi transportu. Sąd w Białej Podlaskiej zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Rinata V., który zorganizował transport tygrysów z Włoch. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA