fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zbyt religijna kolęda? Szkoła chciała uczennicy zakazać

Pixnio/CC0
13-letnia uczennica jednej ze społecznych szkół w Kalifornii chciała zagrać na fortepianie kolędę "Raduj się, świecie!". Dyrekcja placówki początkowo stwierdziła, że utwór jest zbyt religijny

Uczennica ósmej klasy w South Sutter Charter School w Kalifornii została poinformowana, że wybór jej utworu jest nie do przyjęcia. Brooklyn Benzel przesłała krótkie nagranie wideo z wykonania na fortepianie kolędy "Raduj się, świecie!".

W odpowiedzi przekazano, że słowa "zbawiciel" oraz "niebo" mogą być uznane za religijne. Sama kolęda jest "powszechnie uważana za pieśń chrześcijańską wykonywaną okresie Bożego Narodzenia, aby uczcić narodziny Jezusa Chrystusa".

Matka uczennicy Julianne Benzel powiedziała Fox News, że jej córka nie planowała śpiewać. Chciała tylko wykonać utwór na fortepianie.

Przedstawiciel szkoły zasugerował, by Brooklyn wykonała utwór "Jingle Bells". Miał to być bardziej "kulturowa opcja", która nie będzie "interpretowana jako religijna".

Julianne Benzel stwierdziła, że to niezwykle niepokojące, że pracownik szkoły poświęcił czas, aby dokładnie przyjrzeć się utworowi oraz wybrać słowa, które mogą być uznane za obraźliwe. - Jesteśmy bardzo zmęczeni tym, że nasza wiara chrześcijańska została zaatakowana w tym kraju - powiedziała.

Kobieta zapowiedziała, że może w tej sprawie podjąć działania prawne. Ostatecznie szkoła wycofała się ze swojego stanowiska. 13-latka będzie mogła wykonać utwór.

Źródło: Fox News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA