fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pride of Poland: 1,4 mln euro za 14 koni. "Tyle kosztowała jedna klacz"

Fotorzepa / Krzysztof Skłodowski
- W 2015 roku przed czystkami w stadninach przeprowadzonymi przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela za samą klacz Pepita zapłacono 1,4 mln euro - powiedział cytowany przez Onet poseł PO Stanisław Żmijan, komentując wyniki 50. aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim.

Podczas tegorocznej aukcji sprzedano 14 koni za łączną sumę 1,396 mln euro. To najlepszy wynik aukcji od 2015 roku, kiedy udało się sprzedać 24 konie za 4 mln euro. W tym roku najwyższą cenę - 400 tys. euro - osiągnęła klacz Galerida ze stadniny w Michałowie, która została kupiona przez kupca z ZEA.

Cytowany przez Onet minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ocenił, że wyniki aukcji to "chyba przerwanie złej passy i krytykowania, że my nic nie potrafimy". - Zarówno czempionat, jak i aukcja są ewidentnym sukcesem polskiej hodowli koni arabskich - stwierdził.

Innego zdania był poseł PO Stanisław Żmijan. - Przypomnę, że w 2015 roku przed czystkami w stadninach przeprowadzonymi przez ministra Jurgiela za samą klacz Pepita zapłacono 1,4 mln euro - oświadczył. - Ciekawe, czy ministerstwo rolnictwa ma jakiekolwiek wyrzuty sumienia (w związku z tym - red.) do jakiego stanu doprowadziło hodowlę koni arabskich w Polsce? - dodał.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA