fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dla FBI rysuje portrety swoich ofiar. Zabił 90 kobiet

Twitter, FBI
Samuel Little przyznał się do zamordowania aż 90 kobiet. Chcąc dotrzeć do rodzin ofiar mężczyzny, FBI kazało mu tworzyć ich portrety.

Jak informuje CNN, Federalne Biuro Śledcze (FBI) zdecydowało się na pokazanie portretów stworzonych przez jednego z najgroźniejszych przestępców w USA. Samuel Little, który dzisiaj ma już 78 lat, przyznał że od 1970 do 2005 roku zamordował 90 kobiet. 

Czyta także: 30 tys. funtów za pocztówkę seryjnego mordercy

 

 

Ponieważ nie wszystkie jego zbrodnie zostały potwierdzone, śledczy uznali, że wykorzystają rysunki, które przestępca tworzy w celi. Samuel Little, który skazany jest na dożywocie, wszystkie portrety rysuje z pamięci.

Okazało się, że niektóre ze szkiców, które stworzył morderca pasowały do otwartych spraw kryminalnych, dotyczących morderstw i zaginięć. Little na niektórych swoich pracach zamieszcza motywy, które pomagają zidentyfikować ofiary - poprawnie odwzorowuje ich kolor skóry, włosów, a nawet oczu. Na rysunkach widnieją także elementy biżuterii noszonej przez ofiary. 

Dotąd potwierdzono 40 z 90 przypisywanych Little'owi morderstw. Mężczyzna na swoje ofiary wybierał zawsze kobiety. Najczęściej były to narkomanki i prostytutki.

Źródło: CNN, Daily Mail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA