fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wiatr zdmuchnął turystów ze zbocza Śnieżki

Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0), Vip
Para turystów, która wspinała się na Śnieżkę po jej czeskiej stronie, została zdmuchnięta ze zbocza przez silny wiatr.

Jak informuje serwis tatromaniak.pl, do wypadku doszło w godzinach wieczornych po czeskiej stronie Śnieżki. Wiał bardzo silny wiatr, który zdmuchnął dwójkę turystów ze zbocza. Toczyli się oni w dół przez około 400 metrów. 

 

 

 

 

 

Poszkodowani turyści całą noc spędzili w górach. O świcie mężczyzna wspiął się na Śnieżkę i wezwał pomoc. Ze względu na to, że mężczyzna utknął na kosodrzewinie, i po drodze zgubił telefon komórkowy, nie mógł zrobić tego wcześniej. Towarzysząca mu kobieta, która zsunęła się kilkadziesiąt metrów niżej, wychłodzona i ranna została przetransportowana do szpitala w Pecu.

ymczasem w Tatrach nadal mamy do czynienia z bardzo silnym wiatrem. Dziś w partiach szczytowych podmuchy osiągały prędkość nawet 150 km/h (Łomnica), w znacznej części Podhala od rana nie ma prądu. „Silny wiatr wiejący zeszłej nocy powalił na szlaki drzewa, które są stamtąd sukcesywnie usuwane. Na obecną chwilę nieprzejezdna jest również droga na odcinku Wierch Poroniec – Łysa Polana – zalegają tam powalone drzewa; aktualnie trwają prace nad ich usunięciem” – czytamy w komunikacie turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: tatromaniak.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA