fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowa Zelandia: Najbardziej samotna kaczka świata zagryziona przez psy

Facebook
Trevor, kaczka krzyżówka określana jako "najbardziej samotna kaczka na świecie", jedyny ptak tego gatunku żyjący na atolu Niue, został zagryziony przez psy - informuje BBC.

Jak pisze BBC Trevor cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców atolu (terytorium stowarzyszonego z Nową Zelandią), odkąd dotarł do Niue w 2018 roku. Nie jest jasne skąd kaczka wzięła się w tym rejonie.

- Pojawił się na Niue w styczniu 2018 roku, po wielkiej burzy - mówi Rae Findlay,  przewodniczący Izby Handlowej Niue, który prowadził stronę Trevora na Facebooku.

Findlay dodaje, że kaczka mogła dotrzeć do Niue z Nowej Zelandii lub z Tonga czy innej wyspy na Pacyfiku, gdzie ptaki te występują.

- Był kaczką krzyżówką (ang. mallard duck), więc nazwaliśmy go Trevor Mallard na cześć lokalnego nowozelandzkiego polityka - tłumaczy Findlay.

Trevor mieszkał na Niue w niewielkiej kałuży, ponieważ na atolu nie ma żadnych rzek, strumieni czy jezior.

Kaczka była regularnie dokarmiana przez mieszkańców Niue. Niektórzy apelowali nawet, aby sprowadzić Trevorowi partnerkę - ale - jak pisze BBC, kałuża byłaby za mała dla dwóch kaczek.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA