fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wpadka Apple. FaceTime umożliwiał podsłuchiwanie

AdobeStock
W komunikatorze FaceTime firmy Apple pojawił się poważny błąd, który pozwalał zadzwonić do kogoś i podsłuchiwać go przez mikrofon lub uzyskać dostęp do kamery wideo, nawet jeśli połączenie nie zostało odebrane.

Firma Apple wielokrotnie podkreślała, że jedną z najbardziej istotnych dla niej kwestii jest prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. W sieci pojawiły się jednak informacje na temat ogromnej wpadki Apple, która związana jest z ich komunikatorem FaceTime. Błąd miał pozwalać podsłuchiwać każdego użytkownika korzystającego z komunikatora. Co więcej, wystarczyło jedynie zadzwonić. Odebranie połączenia nie było niezbędne, aby FaceTime przekazywał komunikaty głosowe. 

Czytaj także: Gigant z Cupertino zaczyna szykować się na gorszy rok. Konsumenci są coraz mniej skłonni kupować nowe modele tylko dlatego, że Apple je wypuszcza

 

 

 

Problem pojawiał się, gdy uruchomiona została rozmowa grupowa. Dziura w systemie pozwoliła zadzwonić do dowolnego użytkownika systemu iOS, następnie dodać do rozmowy siebie samego, a po nawiązaniu połączenia konferencyjnego natychmiast uzyskiwało się dostęp do mikrofonu osoby, do której wykonane zostało połączenie. 

Błąd dotyczył urządzeń z systemem iOS 12.1 lub nowszym.

Apple dość szybko skomentowało sprawę. Firma poinformowała wszystkich użytkowników, że poważnie podchodzi do problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Na razie dostęp do komunikatora został wyłączony. „Użytkownicy mają problem z wyżej wymienioną usługą. Badamy ten problem i uaktualnimy stan, gdy będziemy dysponować dokładniejszymi informacjami” - poinformowała polska strona serwisowa. 

 

Źródło: idenpendent.co.uk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA