fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wstrzymany ruch na przejściach granicznych z Ukrainą

Przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin
facebook
Z powodu blokad dróg dojazdowych po ukraińskiej stronie, wstrzymywany jest ruch graniczny - poinformowała Straż Graniczna.

"Z uwagi na blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych po stronie ukraińskiej nastąpiło czasowe wstrzymanie ruchu granicznego. Prosimy podróżnych o bieżące śledzenie komunikatów" - apeluje Straż Graniczna z województwa podkarpackiego.

Ruch graniczny został wstrzymany na wszystkich przejściach granicznych województwa podkarpackiego: Korczowa – Krakowiec, Budomierz – Hruszew, Medyka - Szeginie i Krościenko - Smolnica. Ruch jest zamknięty także na przejściach w województwie lubelskim. Jak w rozmowie z Radiem Rzeszów powiedziała Elżbieta Pikor, rzeczniczka bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej, podróżni mogą sprawdzać sytuację na stronie bieszczadzki.strazgraniczna.pl i wybierać przejścia, gdzie nie ma utrudnień np. Krościenko

Według Radia Lublin protest miał trwać do 21.00. Istotnie w niektórych miejscach, np. na przejściu granicznym Dołhobyczów-Uhrynów już przed tym terminem zaczęto przepuszczać pierwsze pojazdy. "Trudniejsza sytuacja jest w Dorohusku, Zosinie i Hrebennem, gdzie nadal nie są wpuszczane pojazdy z ukraińskiej strony. Dyżurny operacyjny Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na tym ostatnim terminalu poinformował, że na razie nie wiadomo, jak długo przejścia te będą blokowane przez ukraińskich kierowców" - poinformowała stacja.

Blokady po stronie ukraińskiej związane są ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie. Od 25 listopada kierowcy pojazdów z zagraniczną rejestracją wjeżdżając na Ukrainę muszą wpłacić zastaw w wysokości średnio 3 tys. euro. W przeciwnym razie mogą być zawróceni.

Kolejki samochodów przed granicą liczą kilka kilometrów - donosi agencja Unian. Według ukraińskich mediów, przy niektórych przejściach protestujący zaczęli palić opony. Na obszary te skierowano wzmożone siły ukraińskich pograniczników.

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA