fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowoczesna: 500 plus? Po zaszczepieniu dziecka

123RF
Nowoczesna proponuje, aby wypłata 500 plus rodzicom lub opiekunom uzależniona była od tego czy spełnili oni obowiązek zaszczepienia dzieci.

Sejmowa komisja zdrowia zajmuje się dziś obywatelskim projektem ustawy, która znosi obowiązek szczepień ochronnych dzieci. Po pierwszym czytaniu projekt skierowany został do dalszych prac. Zarówno rząd, jak i Naczelna Rada Lekarska, zaopiniowały ten projekt negatywnie. 

Czytaj także: Przedszkola i żłobki tylko dla szczepionych dzieci? Zbiórka podpisów

 

 

Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej zaznaczyła, że obowiązek szczepień dzieci musi być zdecydowanie egzekwowany. W jej opinii, w obliczu zagrożenia epidemią warto mobilizować rodziców różnymi metodami, aby szczepili swoje dzieci.

Poseł i lekarz Jacek Ruciński zauważył także, że w XXI wieku mamy postęp medycyny, o którym sto lat temu marzono. Jak podkreślił, w wyniku działań stowarzyszeń dezinformujących "wiele osób o mniejszej wiedzy" decyduje się na odstąpienie od szczepień i podkreślił, że lawinowo rośnie liczba dzieci, które nie zostały zaszczepione. Ruciński dodał, że według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia wyszczepialność powinna wynosić 95 proc. ogółu populacji i obecnie Polska na tej granicy balansuje - informuje Polskie Radio. 

Nowoczesna popiera obywatelski projekt ustawy, który uzależnia przyjęcie dziecka do publicznego żłobka lub przedszkola od jego zaszczepienia na wszystkie obowiązkowe szczepienia. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA