fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Polce spłonęła restauracja. Pomógł książę Karol

Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), Dan Marsh
Książę Walii wsparł finansowo polską muzułmankę, która potrzebuje pieniędzy na odbudowanie swojej restauracji Tatarska Jurta.

Jak informuje portal thenational.ae, książę Karol wsparł finansowo Dżenettę Bogdanowicz, która prowadziła od 17 lat restaurację w Kruszynianach. Kobieta chciała przekazywać wiedzę o zwyczajach Tatarów i wyznawanym przez nich islamie. Do jej lokalu przychodzili miejscowi muzułmanie i turyści.

Poza darowizną, książę Karol wysłał do Dżenetty Bogdanowicz również list. Jego treść, podobnie jak wysokość darowizny jest jednak tajna. Właścicielka restauracji podkreśla jednak, że jest on wyjątkowo serdeczny i ciepły. - To naprawdę szokujące, gdy dostajesz list ze wszystkimi tymi pieczęciami - powiedziała kobieta.

Pieniądze, które przekazał książę Walii zostaną wykorzystane na odbudowę lokalu, który w maju 2018 roku się spalił. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Syn królowej Elżbiety poznał Dżenettę Bogdanowicz w roku 2010 podczas swojej wizyty w Polsce. Był wówczas oczarowany lokalem i przysmakami tatarskimi, które były w nim serwowane. Serwis thenational.ae podkreśla, że, gdy członek brytyjskiej rodziny królewskiej dowiedział się o sytuacji Bogdanowicz, postanowił ją wesprzeć.

- Dla niego to nie jest dużo pieniędzy, a to świetne wsparcie dla restauracji - podkreśliła Bogdanowicz. - Zwrócił uwagę na informacje o płonącej restauracji w Internecie i przypomniał sobie, że odwiedził ją osiem lat temu. To bardzo miły wyraz solidarności - dodała.

Źródło: thenational.ae
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA