fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Moskwa: Kilka tysięcy osób protestuje ws. blokady Telegramu

adobestock
Co najmniej kilka tysięcy osób zgromadziło się w Moskwie, aby zaprotestować przeciwko ostatnim ograniczeniom wolności w internecie. Manifestanci bronią komunikatora Telegram.

Manifestanci, w liczbie około 5-7 tysięcy, zbierają się na Prospekcie Akademika Sacharowa. Uczestnicy demonstracji przynieśli ze sobą samoloty z papieru - właśnie taki samolocik znajduje się w logo Telegramu.

Władze rosyjskie w tym miesiącu zaczęły blokować popularny internetowy komunikator Telegram w związku z odmową przekazania kluczy kryptograficznych, służących do deszyfrowania korespondencji, przesyłanej za pomocą aplikacji. Telegram, który został opracowany przez rosyjskiego przedsiębiorcę Pawła Durowa, negatywnie odniósł się do polecenia Federalnej Służby Bezpieczeństwa, w związku z obawami o prywatność użytkowników. Durow zapowiadał, że mimo zakazu, Telegram będzie nadal działał.

W staraniach o zablokowanie Telegramu, Roskomnadzor na początku miesiąca zablokował niektóre serwisy należące do gigantów technologicznych - Google czy Amazona, omyłkowo wyłączył też miliony witryn rosyjskich.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA