fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szwajcarski browar obraził zmarłego króla Nepalu

Nabin K. Sapkota (Purna Nepali) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Browar Turbinenbräu z Zurychu wypuścił na rynek piwo, które nazwał imieniem byłego króla Nepalu, co doprowadziło do protestów pod ambasadą Szwajcarii w tym kraju - informuje thelocal.ch.

Birendra - tak postanowiono nazwać piwo z dodatkiem nepalskiego pieprzu. To imię króla - Birendry Bir Bikrama Shaha Deviego, który rządził krajem w latach 1972-2001. Szef browaru uznał, że słowo to dobrze nadaje się na nazwę piwa, ponieważ brzmi trochę jak słowo "beer" (po ang. piwo).

Kiedy jednak do internetu trafiło zdjęcie nowego piwa, na etykiecie którego widać uśmiechniętego króla trzymającego piwo w ręku, nepalskie media uznały to za szarganie reputacji byłego władcy tego kraju.

Jak pisze thelocal.ch pojawiły się informacje o demonstracji pod ambasadą Szwajcarii w Nepalu. Szwajcarski ambasador w tym kraju wezwał browar do usunięcia zdjęcia, które umieszczono w sieci, co zostało już zrobione.

Król Birendra Bir Bikram Shah Dev został zamordowany 1 czerwca 2001 roku przez swojego syna i następcę tronu, w niejasnych okolicznościach (morderca miał potem targnąć się na swoje życie, zmarł kilka dni później).

Źródło: thelocal.ch
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA