fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: PiS odzyskuje poparcie, Kukiz'15 traci

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend wygrałby je PiS z poparciem 33 proc. - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 z 25-26 kwietnia. W porównaniu do ostatniego sondażu sprzed miesiąca PiS zyskał pięć punktów procentowych.

Drugie miejsce zajmuje PO z poparciem 25 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.). Na podium znalazło się jeszcze SLD, na które chce głosować 8 proc. Polaków (spadek o 1 pkt proc.).

Do Sejmu weszłaby jeszcze Nowoczesna (6 proc. - poparcie bez zmian) i Kukiz'15, który jednak stracił aż pięć punktów procentowych poparcia (obecnie znajduje się na granicy progu wyborczego z poparciem 5 proc.). Na 5 proc. poparcia może też liczyć PSL (bez zmian).

Poniżej progu wyborczego znalazła się Wolność Janusza Korwin-Mikkego (4 proc.) i Razem (3 proc.).

TVN24 w analizie sondażu zwraca uwagę, że łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej jest o 2 pkt. proc. mniejsze niż dla PiS-u. Przed miesiącem PO i Nowoczesna łącznie miały takie same poparcie jak PiS (28 proc.).

W marcowym sondażu PiS stracił aż 12 pkt. proc. poparcia w stosunku do sondażu z lutego - co uznano za następstwo nagłośnienia sprawy wysokich nagród przyznanych ministrom przez poprzednią premier Beatę Szydło, a także kryzysu w relacjach z USA i Izraelem w związku z nowelizacją ustawy o IPN.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA