fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indonezja: 100 ofiar zatrutego alkoholu

AdobeStock
Z powodu zatrucia domowej roboty alkoholem, na indonezyjskiej wyspie Jawa zmarło ponad 100 osób.

Jak informuje The Washington Post, śmiertelne przypadki odnotowano w Dżakarcie oraz w prowincji Jawa Zachodnia.

 

Władze prowincji ogłosiły wcześniej stan wyjątkowy, ze względu na zagrożenie dla zdrowia publicznego. Zatrzymanych zostało co najmniej 12 osób, które podejrzane są o produkcję i sprzedaż zatrutego alkoholu.

Nie wiadomo, czy za otrucia odpowiada metanol. Trwa śledztwo, podczas którego policja sprawdza, czy do alkoholu nie dodano środka przeciwko insektom. - To była mieszanka składników nie do konsumpcji. Badamy jego zawartość - powiedział rzecznik policji Trunoyudo Wisnu Andiko. 

Na konferencji prasowej policja pokazała ogromne ilości skonfiskowanego alkoholu. Część była w małych, przezroczystych, plastikowych torbach.

Jak powiedział zastępca szefa policji Muhammad Syafruddin, produkcja nielegalnego alkoholu musi zostać całkowicie wyeliminowana.

W Indonezji, piwo, wino i wódka są stosunkowo drogie przez wysoki podatek. Wiele osób zaopatruje się wobec tego w alkohol z nielegalnych źródeł.

Jest to spowodowane tym, że ludzie chcą pić alkohol, a produkty nie są dostępne na legalnym rynku - powiedział Sugianto Tandra, badacz z Centre for Indonesian Policy Studies.

Źródło: The Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA