fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pierwsza Dama rozmawiała o prawach zwierząt

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta, spotkała się z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot”, z którą rozmawiała o świadomości społecznej w zakresie prawidłowego traktowania zwierząt oraz działaniach sprzyjających porzucaniu złych nawyków właścicieli psów.

Jedną z inicjatyw redakcji magazynu jest akcja "Zerwijmy łańcuchy" - protest przeciwko wiązaniu psów na stałe na łańcuchach. Organizatorki akcji zwracają uwagę, że takie działanie jest niezgodne z prawem – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry;

- Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy - mówią organizatorzy akcji, cytowani na stronie prezydent.pl. Zwracają uwagę na konieczność edukacji społecznej, także poprzez uczenie empatii i humanitarnych nawyków dzieci i młodzież szkolną.

Agata Kornhauser-Duda dwukrotnie objęła również Honorowym Patronatem galę finałową plebiscytu "Serce dla zwierząt". W czasie akcji wyróżniane są osoby, które wykazują się szczególną troską wobec zwierząt i których bezinteresowne działania na ich rzecz stanowią wzór godny naśladowania.

W tym roku akcja odbędzie się już po raz piętnasty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA