fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dania: Samopodpalenie kobiety w miejskim urzędzie

News Oresund [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Flickr
68-letnia kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala po tym, jak w środę podpaliła się w centrum obsługi w ratuszu w duńskim mieście Soro.

Kobieta została zabrana do kopenhaskiego szpitala z poważnymi oparzeniami klatki piersiowej i twarzy. Gazeta "Politiken" stwierdziła, że życie kobiety nie jest jednak zagrożone.

- Otrzymała pomoc już na miejscu zdarzenia i została przewieziona ambulansem do Rigshospitalet - powiedział agencji prasowej Ritzau Stefan Jensen z duńskiej policji.

Według informacji policji, na które powołuje się agencja, kobieta podpaliła się zapalniczką. Nie potwierdzono, czy wcześniej oblała się jakąś łatwopalną substancją. Centrum obsługi zostało zamknięte po zdarzeniu, a policja przesłuchiwała świadków.

Motyw czynu kobiety jest na razie nieznany. Według informacji "Politiken" weszła ona do budynku na umówione spotkanie. Widząc jej zdenerwowanie, personel usiłował z nią porozmawiać i poprosił, by usiadła na ławce. Zamiast tego kobieta poszła do toalety, niedługo później wychodząc i podpalając się zapalniczką.

Źródło: rp.pl/ thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA