fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wieszał wizerunki posłów. "Zrobiłym to jeszcze raz"

Twitter
Wieszanie wizerunków europosłów PO było "happeningiem połączonym z artystycznym przedstawieniem replik szubienic" - zapewnia Jerzy Janoska z Ruchu Narodowego. - Zrobiłbym to jeszcze raz - twierdzi.

Jerzy Janoska to aktywista Ruchu Narodowego, który wieszał wizerunki europosłów PO na szubienicach podczas wiecu RN w Katowicach. W tej sprawie toczy się śledztwo.

Wieszanie zdjęć posłów Janoska nazywa "happeningiem połączonym z artystycznym przedstawieniem replik szubienic" i podkreśla, że on i podobnie do niego myślący godzą się na "gorsze happeningi środowisk liberalno-lewackich".

- Takie inscenizacje w postaci wieszania papieża, strzelania do kaczek, wieszania genitaliów na krzyżu miały miejsce i nikt z narodowców nie dokonał samospalenia na rynku w Katowicach, tylko przyjął, że takie coś funkcjonuje w przestrzeni publicznej - zaznaczył Janoska w PolsatNews.

Przeciwko organizatorom wiecu toczy się śledztwo. Są podejrzani o stosowanie bezprawnych gróźb z powodu przynależności politycznej. Janoska wyroku się nie obawia.

- Mam nadzieję, że żyjemy w takim państwie, że... nie mam obaw, że prokuratura dobrze przeprowadzi śledztwo - stwierdził.

 

Źródło: PolsatNews
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA