fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kolejna kobieta oskarża Busha seniora o molestowanie

materiały prasowe
Były prezydent USA George H.W. Bush został oskarżony przez kobietę z Michigan o to, że "dotykał ją w zły sposób" w czasie sprawowania prezydentury. Zdarzenie to miało mieć miejsce w 1992 roku - informuje CNN.

55-letnia dziś kobieta, która nie chce ujawniać nazwiska, w rozmowie z CNN wspomina, że brała udział w spotkaniu w Dearborn, w czasie którego zbierano środki na kampanię prezydencką Busha seniora. Prezydent miał chwycić ją za pośladki w czasie pozowania do zdjęcia.

Kobieta mówi, że gestu prezydenta nie zauważyła żadna z osób, które znajdowały się wokół nich. Wówczas tłumaczyła sobie, że ręka prezydenta przypadkowo wylądowała na jej pośladkach.

O incydencie przypominała sobie po pojawieniu się oskarżeń o to, że 93-letni dziś George H.W. Bush miał - już poruszając się na wózku - dopuszczać się molestowania seksualnego kobiet.

- Wszyscy skupiają się na tym, że Bush jest już w sędziwym wieku. Ok, ale nie był stary, gdy przydarzyło się to mnie - powiedziała w rozmowie z CNN 55-latka.

To pierwsze oskarżenie o molestowanie seksualne, do jakiego Bush miał się dopuścić sprawując urząd prezydenta. Sześć innych kobiet twierdzi, że były prezydent dotykał je w niewłaściwy sposób w czasie pozowania do zdjęć - miało do tego dochodzić w latach 2003-2016.  Takie oskarżenia sformułowały pod adresem byłego prezydenta m.in. aktorki Heather Lind i Jordana Grolnic oraz pisarka Christina Baker.

CNN podkreśla, że wersję 55-latki podkreślają jej były mąż i jej najlepsza przyjaciółka.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA