fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Madryt będzie miał światła przyjazne gejom

fotolia
W Madrycie z okazji festiwalu World Pride zainstalowane zostaną nowe światła na przejściach dla pieszych, które pokazywać będą dwóch mężczyzn lub dwie kobiety trzymające się za ręce.

Zamiast zwykłego zielonego "ludzika", pojawiającego się, gdy można przejść przez ulicę, na wybranych 72 przejściach wyświetlona będzie para tej samej płci. Czasami ma ona trzymać się za ręce, a czasami między nimi świecić się będzie serduszko.

Okazją do zmiany jest odbywający się od 23 czerwca do 2 lipca br. festiwal World Pride, wspierany przez administrację lewicowej burmistrz Madrytu Manueli Carmeny.

Władze miasta zastanawiają się również nad tymczasowym zastąpieniem tradycyjnych czarno-białych zebr na ulicach przejściami dla pieszych w kolorach tęczy. Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Gay Pride odbywa się w Madrycie każdego lata, przyciągając - jak szacują hiszpańskie media - dwa miliony turystów. W tym roku władze spodziewają się pobicia rekordu frekwencji, gdyż miasto jest też gospodarzem uroczystości związanych z World Pride.

Imprezy związane z festiwalem koncentrują się w dzielnicy Chueca. Kulminacyjnym punktem jest zaplanowana na sobotę 1 lipca wielka parada.

Instalacja nowych symboli na madryckich skrzyżowaniach ma kosztować budżet miasta dokładnie 27 747 euro, ale szacuje się, że festiwal przyniesie Madrytowi zyski w wysokości 300 milionów euro.

Źródło: thelocal.es
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA