fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Świadkowie wybuchu w Manchesterze: Nagle wszyscy zaczęli biec

AFP
"Usłyszeliśmy głośny wybuch i nagle wszyscy zaczęli biec w naszą stronę" - mówią świadkowie wybuchu w Manchester Arena cytowani przez Sky News.

17-letni Oliver Jones był na koncercie Ariany Grande w Manchester Arena wraz z 19-letnią siostrą. - Wybuch odbił się echem w całym holu, ludzie zaczęli biec - relacjonuje. - Widziałem ludzi krzyczących i biegnących w jedną stronę, a potem wielu z nich zawróciło i zaczęło biec w przeciwnym kierunku - dodaje opisując panikę jaka wybuchła po eksplozji.

 

- Ochroniarze również biegli, mieszając się z fanami - dodaje.

- Człowiek widzi takie rzeczy w wiadomościach co chwila, ale nigdy nie spodziewa się, że to spotka właśnie jego. Ja również biegłem - podkreśla 17-latek.

- Wychodziliśmy z koncertu, byliśmy tuż przy drzwiach, kiedy nagle doszło do wybuchu i wszyscy zaczęli krzyczeć - mówiła z kolei agencji Reutersa Catherine Macfarlane, która również była na koncercie.

- To była potężna eksplozja. Wszyscy zaczęli krzyczeć i uciekać chcąc jak najszybciej wydostać się z Manchester Arena - dodaje.

22-letni Majid Khan wspomina, jak tuż po wybuchu nagle wszystkie osoby, które znajdowały się w części Manchester Arena, w której słychać było eksplozję, zaczęły biec w jego stronę.

- Wszyscy byli spanikowani - podkreśla.

W wyniku eksplozji w Manchester Arena zginęło co najmniej 19 osób, a 59 zostało rannych. Powód eksplozji jak na razie nie jest znany, ale policja traktuje sytuację jako "incydent terrorystyczny".

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA