fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Dzieci w mieszkaniu z martwą matką. Woda kapała sąsiadom

KW PSP we Wrocławiu
Zwłoki 38-letniej kobiety znaleźli strażacy w mieszkaniu w Międzyborzu na Dolnym Śląsku. Zostali tam wezwani, bo woda kapała sąsiadce z sufitu.

W zamkniętym lokalu razem z ciałem była dwójka małych dzieci. Teraz okoliczności tej sprawy wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Straż pożarna z Międzyborza dostała wezwanie od jednej z mieszkanek z centrum miasteczka. Woda kapała jej z sufitu, a sąsiedzi wyżej nie otwierali drzwi. W środku było słychać płaczące dzieci.

Strażacy przy pomocy sprzętu burzącego otworzyli drzwi zamkniętego mieszkania. Zastali tam dramatyczny widok.

Na podłodze w sypialni leżała 38-letnia kobieta bez funkcji życiowych, z widocznymi już plamami opadowymi na ciele.

W mieszkaniu było też dwoje zapłakanych dzieci – pięcioletni chłopiec oraz trzyletnia dziewczynka. Z odkręconego kranu leciała woda zalewając mieszkanie. Przedostała się też do lokalu piętro niżej.

Jak podaje lokalny portal olesnica24.pl zmarła wynajmowała to mieszkanie od dwóch tygodni. Nie pochodziła z powiatu oleśnickiego.

Strażacy udzielili dzieciom pomocy, a lekarz stwierdził zgon kobiety. Teraz przyczyny jej śmierci wyjaśni prokuratorskie postępowanie. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 38-latki.

Jak zauważa wrocławska straż pożarna takich szczególnego rodzaju interwencji jest sporo, jednak wśród nich bywają i takie, które są szczególnie dramatyczne i poruszające.

- Trudno nie postawić sobie pytania jak długo ta dramatyczna sytuacja by trwała, gdyby nie kapiąca woda – zastanawiają się ratownicy. Dzieci trafiły pod opiekę dalszej rodziny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA