fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Kempa o policjantach z Wrocławia: Kariery z czasów rządów PO

Beata Kempa
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jeśli zdymisjonowani policjanci z Wrocławia robili kariery w dużym mieście, to musieli je robić za czasów PO - uważa szefowa KPRM Beata Kempa.

Kempa odpowiedziała w ten sposób na zarzuty byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Borysa Budki, który zwrócił uwagę, że zdymisjonowani komendant miejski policji we Wrocławiu, Dariusz Kokornaczyk i jego pierwszy zastępca, Jerzy Kokot, pochodzą z Sycowa na Dolnym Śląsku - rodzinnej miejscowości Beaty Kempy.

- Należy odpowiedzieć na pytanie, czy szefowa KPRM miała jakikolwiek wpływ na ich awans zawodowy - powiedział Budka.

Obydwaj policjanci zostali zwolnieni po materiale TVN24 o śmierci 25-letniego Stachowiaka na jednym z wrocławskich komisariatów. Wobec mężczyzny, skutego kajdankami, policjant wielokrotnie zastosował paralizator.

Beata Kempa słowa Budki uznała za "kłamstwa i insynuacje", a wspomnianych policjantów nie znała i nie miała z nimi styczności.

Dodała przy tym, że jeśli policjanci z Sycowa robili kariery w dużym mieście, "to musieli je robić za czasów Platformy Obywatelskiej". Na pytanie, czy wytoczy Borysowi Budce proces, odpowiedziała: - Trzeba by było wytoczyć.

Więcej - TVN24

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA