fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Wojskowy odpowiednik "Call of Duty” dla polskiej armii

Materiały prasowe DGRSZ
System "Śnieżnik” został opracowany przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce oraz firmę Autocomp Management. Pozwala prowadzić symulowane strzelania z broni na polu walki, które są odzwierciedlane na wielkoformatowym ekranie.
Atutem „Śnieżnika” i podobieństwem do gry „Call of Duty” jest fakt, że pozwala on działać w różnorodnym terenie, w zmiennej pogodzie w dzień i w nocy.
Call of Duty to seria gier komputerowych z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej, których głównym wydawcą jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Początkowo poszczególne gry z serii były skoncentrowane na tematyce II wojny światowej, natomiast od 2007 roku osadzone są w realiach współczesnych.
Śnieżnik został z kolei wyróżniony nagrodami GRAND PRIX oraz DEFENDER podczas XIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
Jedyna rzecz, która ogranicza środowisko działania żołnierzy jest ludzka wyobraźnia. - Otwarty na początku 2017 roku lęborski „Śnieżnik” na chwilę obecną jest najnowocześniejszy w Polsce za sprawą swojego unikalnego wyposażenia - podkreśla  por. Błażej Łukaszewski.
"Śnieżnik” jest znacznym wzbogaceniem nowoczesnych środków wykorzystywanych w szkoleniu, a dodatkowo pozwala on diametralnie ograniczyć koszty szkolenia.
- Obiekt ten pozwala zorganizować kierowanie ogniem drużyny, posiada symulator strzelca burtowego i pilota śmigłowca Mi-17, a także symulator pojazdu Hummer – mówi Dowódca obiektu „Śnieżnik” plut. Adam Skibicki.
Ciekawostką dla miłośników gier komputerowych może być fakt, iż już za kilka dni otrzymamy pierwszy zwiastun najnowszej odsłony Call of Duty.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA