fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Była posłanka PiS chce zostać dyrektorem szpitala w Łomży

Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]
Pielęgniarka Bernadeta Krynicka, w poprzedniej kadencji posłanka PiS, złożyła ofertę w konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Mam duże doświadczenie - byłam oddziałową przez 16 lat, a w szpitalu pracowałam w sumie przez 24 lata - powiedziała Onetowi była parlamentarzystka.

W październikowych wyborach do Sejmu Bernadeta Krynicka startowała z 8. miejsca listy PiS w Białymstoku (okręg numer 24). Zdobyła ponad 9,3 tys. głosów - najwięcej spośród kandydatów KW PiS, którym w tym okręgu nie udało się uzyskać mandatu.

W grudniu Krynicka wróciła do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w którym przed rozpoczęciem kariery w polityce pracowała jako pielęgniarka. Była posłanka zajęła stanowisko kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych.

Jak poinformował portal 4lomza.pl, Krynicka, która zasiadała w Sejmie VIII kadencji, chciałaby zostać dyrektorem łomżyńskiego szpitala. Przed miesiącem z powodów osobistych zrezygnował dotychczasowy szef placówki. W rozmowie z Onetem Bernadeta Krynicka potwierdziła, że złożyła ofertę konkursową. Oświadczyła, że spełnia wszystkie formalne i nieformalne wymogi.

- Uważam, że poradzę sobie na tym stanowisku. Mam duże doświadczenie - byłam oddziałową przez 16 lat, a w szpitalu pracowałam w sumie przez 24 lata - powiedziała. Zaznaczyła, iż posiada także doświadczenie samorządowe i parlamentarne oraz "stosowne wykształcenie". - Oprócz pielęgniarskiego mam też skończone MBA (studia podyplomowe z zarządzania - red.)

Do konkursu, poza Krynicką, stanęła jeszcze jedna osoba. Otwarcie ofert konkursowych ma nastąpić najpóźniej w lutym - powiedziała Onetowi rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Bernadeta Krynicka zasłynęła swoimi wypowiedziami podczas i po strajku opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie, gdy mówiła o "transie protestujących matek", których zachowanie, według niej, miało "zakrawać na chorobę psychiczną".

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA