fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Spór o aborcję: Sąd Okręgowy w Warszawie przygotowuje się na dużą ilość wniosków o areszt

Paweł Rochowicz
Wskazanie sędziów dyżurnych, pracujących także w dni wolne od pracy i poza godzinami urzędowania sądów, wyznaczenie dodatkowych sądów do rozpoznania wniosków o areszt w sytuacji, kiedy sąd właściwy miejscowo nie jest w stanie zrobić tego na czas - to decyzje prezes Sądu Okręgowego w Warszawie Joanny Bitner.

Jak informuje portal tvn24.pl decyzje te mają związek z "dużym prawdopodobieństwem" konieczności rozpoznawania wniosków o tymczasowe aresztowanie "w ilości przekraczającej zwykłe możliwości sądu właściwego miejscowo".

Portal przypomina, że od tygodnia na ulicach wielu polskich miast i miasteczek trwają protesty osób, które sprzeciwiają się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Gromadzą one dziesiątki tysięcy osób, a zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami zgromadzenia publiczne muszą ograniczać się do pięciu osób.

W czwartek media ujawniły, iż Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski skierował do prokuratur regionalnych pismo z wytycznymi ws. ścigania uczestników i organizatorów protestów ws. aborcji.

Czytaj także:

Źródło: tvn24.pl / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA