Reklama
Rozwiń
Reklama

Amerykańscy adwokaci zaniepokojeni sytuacją polskich sądów

Amerykańska Izba Adwokacka jest zaniepokojona pośpiesznymi działaniami zmierzającymi do wdrożenia polskiego prawa dotyczącego polskiego Sądu Najwyższego uchwalonego na początku tego roku.

Aktualizacja: 27.10.2018 19:39 Publikacja: 27.10.2018 15:44

Amerykańscy adwokaci zaniepokojeni sytuacją polskich sądów

Foto: Adobe Stock

American Bar Association (ABA) wyraziła swoje zaniepokojenie przed jego przyjęciem, podnosząc, że ustawa może doprowadzić do upolitycznienia sądownictwa, i uważamy, że nieprawidłowości w postępowaniu w sprawie wyboru nowych sędziów do Sądu Najwyższego jeszcze bardziej osłabią niezawisłość sędziów w Polsce.

10 października 2018 r. polski rząd powołał 27 nowych sędziów Sądu Najwyższego, naruszając postanowienie Sądu Najwyższego RP oraz NSA o zakazie mianowania sędziów do czasu wydania przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzeczenia o zgodności z prawem.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Wiceminister Sławomir Pałka: Masowe blokowanie powołań sędziów jest sprzeczne z prawem
Nieruchomości
Koniec z anonimowym przeglądaniem ksiąg wieczystych. Rykoszetem dostaną notariusze
Prawo drogowe
RPO chce ważnej zmiany dla kierowców przyłapanych przez fotoradar
Sądy i trybunały
Jest decyzja SN ws. sędziego Jakuba Iwańca
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konsumenci
Koniec tanich zakupów z Temu, AliExpress czy Shein
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama