fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN popiera ideę zwołania Kongresu Prawników Polskich

Fotorzepa, Piotr Kowalczyk
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego podjęło uchwałę, w której sędziowie poparli ideę organizacji Kongresu Prawników Polskich.

W podjętej uchwale sędziowie SN zaapelowali do przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych o wzięcie udziału w Kongresie.

Zaplanowany na 20 maja 2017 r. Kongres Prawników jest odpowiedzią na zapowiadaną przez ministra Zbigniewa Ziobrę reformę wymiaru sprawiedliwości. Organizatorzy pierwszego, zwołanego w ekspresowym tempie, kongresu liczą na uczestnictwo od 2 do 3 tys. osób.

Sędziowie zwrócili się do Pierwszego Prezesa SN o zwołanie nadzwyczajnego Zgromadzenia Sędziów Sądu Najwyższego, w celu zastanowienia się nad sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce, sposobem procedowania zmian ustrojowych w wymiarze sprawiedliwości i zapowiedziom zmian w przepisach dotyczących działania Sądu Najwyższego.

Nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego poświęconego sytuacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce odbędzie się w dniu 16 maja 2017 r.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN dokonało także wyboru kandydatów na ogłoszone w ubiegłym roku wolne stanowiska sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej i Izbie Wojskowej. Po przeprowadzonym głosowaniu Zgromadzenie wybrało kandydatów, którzy zostaną przedstawieni Krajowej Radzie Sądownictwa: prof. dr hab. Małgorzatę Wąsek-Wiaderek, prof. dr hab. Pawła Wilińskiego i sędziego SA Jacka Błaszczaka na stanowisko sędziego w Izbie Karnej oraz sędziego Piotra Raczkowskiego na stanowisko sędziego w Izbie Wojskowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA