fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Laskowski o sytuacji w wymiarze sprawiedliwości: Jesteśmy od paru lat zewsząd obrażani

Michał Laskowski
tv.rp.pl
- Ja inaczej wyobrażam sobie rolę prezydenta. Myślę, że w momentach takich kryzysów, a mamy taką sytuację, to prezydent powinien być osobą, która spogląda z dystansu i poszukuje prób wyjścia poprzez dialog, wysłuchanie stron - ocenił gość "Onet Rano." Michał Laskowski.

- Pamiętam czas sprzed wprowadzenia Stanu Wojennego. Wtedy też zwracano się do aktywu robotniczego czy robotniczo-chłopskiego żeby pomagał w tym uspokojeniu sytuacji i uciszeniu wichrzycieli - mówił w programie "Onet Rano" Rzecznik Sądu Najwyższego.

Laskowski zauważył, że prezydent przejawia ostatnio dużą aktywność w zakresie wystąpień dot. sądownictwa.

- Wszyscy zastanawiamy się, czy jest to wynik chłodnej kalkulacji, obliczania potencjalnych głosów i próba trafienia do radykalnych elektoratów, czy to są raczej emocje i przywiązanie do własnych racji - powiedział.

Rzecznik zaznaczył, że reforma sądownictwa to także koncepcja prezydenta Dudy, w której bardzo aktywnie uczestniczył.

- Kiedy te pomysły są mocno nadwątlone, bo są mocno krytykowane, to może pan prezydent tak reaguje - zastanawiał się Laskowski.

- Chyba jest to taktyka, jakaś przemyślana koncepcja. Nie wiem, czy chodzi o trafienie do jakiegoś elektoratu, czy jest to przygotowanie do jakiś rozwiązań bardziej radykalnych. Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć - dodał.

Podkreślił, że w atmosferze kryzysu w sądownictwie pracuje się fatalnie.

- Jesteśmy od paru lat obrażani zewsząd i to przez przedstawicieli państwa. Na prawdę trudno się skupić. Mamy trudne sprawy, które wymagają namysłu i zamiast się nad nimi zastanawiać, to dużą część energii poświęcamy na tego typu dyskusje - poinformował.

- Zapewniam, że zdecydowana większość sędziów wolałaby sobie pracować, brać udział w rzeczywistej reformie sądownictwa, która usprawniałaby pracę sądów, a nie zajmować się manifestowaniem i chodzeniem do stacji telewizyjnych. To nie jest nasze zadanie. Powinniśmy robić coś innego - podsumował.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA