fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Nie będzie dyscyplinarki dla sędziego Macieja Nawackiego

Sędzia Maciej Nawacki swymi wypowiedziami nie uchybił godności urzędu – uznał Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, sędzia Michał Lasota.

W ocenie Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędziego Michała Lasoty, sędzia Maciej Nawacki swymi wypowiedziami nie uchybił godności urzędu, nie popełnił więc przewinienia dyscyplinarnego. - Formułując swą ocenę sędzia Maciej Nawacki działał bowiem w zakresie uprawnień, ale i obowiązków, członka konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej jakim jest Krajowa Rada Sądownictwa, korzystając przy tym z konstytucyjnej i traktatowej wolności wypowiedzi – wyjaśnił Lasota.

Jak jednocześnie zaznaczył, stwierdzenie, że zachowanie polegające na naruszeniu prawa spotka się z adekwatną reakcją, skoro osoby, które prawo naruszają powinny ponieść co najmniej odpowiedzialność dyscyplinarną nie przekracza miary, winnej być zachowaną przez sędziego. - Jest wszak wyrazem stanowiska, z którym nie sposób polemizować – podkreślił sędzia Lasota.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA