fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Kolegium Sądu Najwyższego chce zawieszenia Izby Dyscplinarnej

Fotorzepa / Anna Krzyżanowska
Kolegium Sądu Najwyższego podjęło w czwartek uchwałę, w której zobowiązuje Pierwszego Prezesa SN do przywrócenia skutków wymienionych w Zarządzeniu Nr 48/2020 Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego z 20 kwietnia 2020 r.

W zarządzeniu, o którym mowa w uchwale, ówczesna Prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf zdecydowała, że sprawy rozpatrywane przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego mają trafić do dwóch innych izb SN: Karnej i Pracy.

Zarządzenie zostało wydane w celu wykonania m.in. postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE z 8 kwietnia 2020 o zamrożeniu Izby Dyscyplinarnej SN.

Zgodnie z wydanym 20 kwietnia 2020 roku zarządzeniem, Biuro Podawcze SN ma zakaz rejestrowania nowych spraw jako należących do właściwości Izby Dyscyplinarnej, albo prezesa tej Izby. Ma je rejestrować do Izby Karnej lub Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kompetencje Prezesa SN kierującego Izbą Dyscyplinarną przejmuje  Prezes SN kierujący  Izbą Karną.

Przypomnijmy, iż w skład Kolegium SN - oprócz  I Prezes SN - wchodzą Prezesi Izb SN oraz sędziowie wybrani przez zgromadzenia sędziów izb Sądu Najwyższego na trzyletnią kadencję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA