fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądy i prokuratura

Nie chcą pracować z Jarosławem Dudziczem - uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Gorzowskiego

Jarosław Dudzicz
tv.rp.pl
Uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Gorzowskiego

Sędziowie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Gorzowskiego jednomyślnie podjęli uchwałę. Domagają się w niej od Jarosława Dudzicza natychmiastowej rezygnacji ze wszystkich powierzonych mu funkcji, w tym prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

– Stanowczo potępiamy kampanię przedstawicieli władzy wykonawczej i sędziów związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości, w tym z tzw. grupą KastaWatch oraz grupą urzędników i sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości, a także zastępców rzecznika dyscyplinarnego sądów powszechnych i niektórych prezesów sądów nominatów ministra Zbigniewa Ziobry, nazywaną Kasta, jako naruszającą godność i dobre imię sędziów. Z ogromnym zaniepokojeniem i zaskoczeniem przyjmujemy doniesienia medialne, że pomówienia były m.in. wynikiem działalności zorganizowanej grupy, która zainicjowała akcję poniżania, dyskredytowania oraz pomawiania sędziów, a jej członkami byli sędziowie delegowani do Ministerstwa Sprawiedliwości, wybrani przez polityków członkowie Krajowej Rady Sądownictwa oraz prezesi niektórych sądów powołani na te stanowiska w 2017 r.

Sprzeciwiamy się stwierdzeniom Prezesa Rady Ministrów oraz kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz wielu polityków, iż zorganizowana akcja szkalowania sędziów jest efektem kłótni między sędziami i tego, że po 1989 r. nie doszło do dekomunizacji Wymiaru Sprawiedliwości.

Czytaj także:

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA