fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Belgijska prokuratura: To matka złamała prawo

Fotorzepa, Łukasz Solski
To matka 10-letniego Ibrahima złamała prawo, wywożąc chłopca do Polski - twierdzi belgijska prokuratura, powołując się na wyrok sądu z 2018 roku.

W październiku 2018 sąd w Belgii wydał wyrok, na mocy którego chłopiec miał pozostawać z ojcem w Belgii, a nie z matką w Polsce.

Matka dziesięciolatka twierdziła, że w lipcu 2018 roku ojciec chłopca został pozbawiony praw rodzicielskich, i wówczas wraz z synem kobieta przeprowadziła się do Polski.

Ibrahim, syn Polki i Marokańczyka, został porwany w Gdyni w niedzielę wieczorem . Ojciec chłopca pobił byłą partnerkę, a następnie uprowadził dziecko.

Porwany dziesięciolatek ma ok. 150 cm wzrostu, brązowe włosy i brązowe oczy. Ostatni raz widziany był ubrany w pomarańczową kurtkę, białą bluzę z Kaczorem Donaldem i jeansowe spodnie, miał na sobie czarne buty.

W związku z poszukiwaniem chłopca policja uruchomiła Child Alert, po raz piąty w historii. Wszyscy świadkowie zdarzenia lub osoby, które wiedzą, gdzie przebywa chłopiec, proszone są o kontakt z policją.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA