fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Krajowy Plan Odbudowy w formalnej wersji przekazany Komisji Europejskiej

Adam Guz/KPRM
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda poinformował, że w poniedziałek Krajowy Plan Odbudowy został przesłany do Komisji Europejskiej w formalnej wersji. Zamyka to proces składania KPO przez Polskę.

W dokumencie znalazły się zapisy, które w ubiegłym tygodniu wynegocjowała Lewica. - Są uwagi, które wpłynęły podczas konsultacji społecznych, przede wszystkim dotyczące samorządów i rolnictwa - mówił na konferencji prasowej Waldemar Buda.

- Na ten moment dokument jest zamknięty, nie podlega weryfikacji. Odwlekanie weryfikacji w tym momencie jest nieuzasadnione, dlatego trzeba go ratyfikować i nadać procedurze kolejne kroki - przekazał

- Dzisiaj w południe spotkaliśmy się z przedstawicielami Komisji Europejskiej i przedyskutowaliśmy szczegóły, które w Krajowym Planie Odbudowy są zawarte - dodał wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

- Apelujemy, aby jutro podjąć wyzwanie, które stoi przed Polską i wszyscy razem zagłosować za ratyfikacją, aby nadać procedurze kolejne kroki i móc ostatecznie w okresie letnim skorzystać z środków, które napłyną z KPO - mówił Buda.

- Jutro odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim, również w ramach dyskusji o wdrażaniu środków unijnych w nowej perspektywie unijnej oraz Krajowego Planu Odbudowy - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA