fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Michał Wójcik: Widzę, że Parlament Europejski nie ma innych problemów

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Minister Michał Wójcik uważa, że porażką jest fakt pracy nad rezolucją w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ", gdy z powodu koronawirusa zmarło w Europie ponad 700 tys. osób.

Parlament Europejski ogłosi całą UE "Strefą Wolności LGBTIQ". Rezolucję o tej treści podpisało już 5 frakcji w PE, więc jej przyjęcie jest pewne. 

Rezolucja składa się tylko z dwóch artykułów, a duża część wstępu dotyczy Polski. Mowa w nim o "nasilonej dyskryminacji i atakach na społeczność LGBTIQ w Polsce", o "narastającej mowie nienawiści ze strony władz publicznych, wybieranych urzędników - w tym obecnego prezydenta - i prorządowych mediów". Autorzy rezolucji piszą również o zatrzymaniach działaczy na rzecz praw osób nieheteronormatywnych i zakazach marszów równości.

Rezolucję skomentował wiceszef Solidarnej Polski, minister Michał Wójcik. - Uważam, że jest to jakieś odrealnienie polityków europejskich, którzy dzisiaj chcą na ten temat dyskutować - powiedział.

Zdaniem Wójcika europosłowie powinni znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego sytuacja dotycząca szczepień w Unii Europejskiej wygląda tak dramatycznie. - To jest problem i o tym trzeba dzisiaj dyskutować - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA