fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Półrocze ministra Ardanowskiego. Ponad ćwierć mld na nagrody

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W pierwszym półroczu 2020 roku ówczesny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przeznaczył ponad 272 mln zł na premie i nagrody dla podległych resortowi instytucji.

Wydatki resortu rolnictwa zostały ujawnione na skutek interpelacji posłów Koalicji Obywatelskiej Doroty Niedzieli i Kazimierza Plocke.

Z odpowiedzi wynika, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2020 roku Ardanowski na premie, nagrody, trzynastki i inne dodatki wydał 8 mln zł więcej niż w całym 2019 oraz w całym 2018 roku.

Pieniądze wypłacono pracownikom instytucji podległych Ministerstwu Rolnictwa - KRUS-u czy Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Resort zapewnia, że wszystkie wypłaty "były na bieżąco poddawane wnikliwej analizie w celu zapewnienia jak najbardziej racjonalnego wydatkowania środków publicznych", a wydatki były realizowane w sposób "celowy i oszczędny" i wynikały z Kodeksu Pracy.

Środki na nagrody i premie dla pracowników administracji publicznej premier Mateusz Morawiecki zamroził dopiero w ubiegłym tygodniu, tłumacząc to koniecznością zapewnienia pieniędzy na zakup szczepionki oraz zwalczaniem skutków pandemii.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA