fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Większość sejmowa w praktyce ma się dobrze

Sejm, posiedzenie z 19 listopada
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy rząd odmrozi gospodarkę? Co się dzieje w obozie władzy? Jakie będą losy polskiego weta dla unijnego budżetu? Komu zależy na eskalacji sporu ze Strajkiem Kobiet? Najważniejsze wydarzenia polityczne minionego tygodnia komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

Temat secesji grupy ministra Ardanowskiego zakończył się w tym tygodniu. Jarosław Kaczyński bardzo sprytnie to rozegrał. Na chwilę musi się on pogodzić, że nie ma w tym Sejmie większości dla projektów dotyczących ochrony zwierząt. Być może PiS zdecyduje się na małą „piątkę dla zwierząt”, która będzie zawierała niekontrowersyjne pomysły – komentuje Michał Kolanko.     

– Politycy z obozu rządzącego liczyli na to, że protesty same się wygaszą. To co wydarzyło się w tym tygodniu, zwiększyło tylko determinację protestujących, zwłaszcza w małych miejscowościach – mówi Kolanko. – A może wzmacnianie opozycji na ulicach to sposób na osłabienie tej w parlamencie? Mam wrażenie, że PiS był zachwycony, gdy głosem opozycji był KOD, dlatego że wygodniejsza jest opozycja na ulicy niż ta w ławach sejmowych – dodaje Michał Szułdrzyński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA