fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Krzysztof Sobolewski: ustawa o ochronie zwierząt nie była punktem zapalnym

Fotorzepa/ Jakub Czermiński
- Przypuszczam, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS podjęte zostaną konkretne decyzje i okres niepewności zostanie przecięty - zapowiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Kryzys w koalicji rządzącej nabiera tempa. W poniedziałek wczesnym popołudniem mają zebrać się władze PiS, by omówić i rozstrzygnąć dalsze losy Zjednoczonej Prawicy.

Z rozmów „Rzeczpospolitej” wynika, że poważnie rozważany jest scenariusz rządu mniejszościowego, przynajmniej na najbliższe tygodnie.

- Na dzisiejszym spotkaniu będziemy analizować sytuację, jaka w tej chwili jest i wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i myśleć nad działaniami, które będziemy podejmować na przyszłość - zapowiedział w rozmowie z radiową Jedynką Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

- Chcemy postawić sprawę na nogi i końca etapu, kiedy ogon macha psem - dodał. - Ustawa o ochronie zwierząt nie była punktem zapalnym w koalicji. Można ją potraktować jako papierek lakmusowy tego, co działo się wcześniej - wyjaśnił.

Sobolewski uważa, że na tę chwilę koalicji "praktycznie nie ma". - Dziś, jako PiS, we własnym gronie będziemy rozmawiać, co dalej w tej sytuacji. Wszystkie scenariusze są na stole - powiedział.

- Przypuszczam, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS podjęte zostaną konkretne decyzje i okres niepewności zostanie przecięty - dodał.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA