fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Kamiński zapowiada zaostrzenie kar za atakowanie policjantów

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Zaostrzenie kar grożących osobom używającym przemocy wobec policjantów oraz obligatoryjne, dodatkowe, dotkliwe kary finansowe dla naruszających nietykalność policjanta zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Projekt przepisów w tej sprawie Kamiński ma przedstawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu do końca miesiąca.

Kamiński podkreślił, że dotkliwsze kary mają "odstraszać potencjalnych przestępców" przed atakowaniem policjantów.

- Każdy funkcjonariusz, który dozna obrażeń lub ran w związku ze służbą, będzie przedmiotem szczególnej troski nie tylko przełożonych, ale i ministra spraw wewnętrznych - dodał szef resortu. 

Wystąpienie Kamińskiego to pokłosie wydarzeń z Pastuchowa (woj. dolnośląskie), gdzie dwoje policjantów biorących udział w interwencji zostało brutalnie zaatakowanych przez ojca i syna. Mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani na miejscu.

- Podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa policjantów. Oni powinni być pewni, że państwo polskie za nimi stoi, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca - mówił premier Mateusz Morawiecki.

- Chciałem podziękować policjantom za waszą odwagę, zaangażowanie, podnoszenie bezpieczeństwa w państwie polskim -  dodał.

- My po stronie rządu zrobimy wszystko, aby wasze bezpieczeństwo umocnić - podkreślił Morawiecki, który przypomniał, że policja cieszy się w Polsce wysokim zaufaniem społecznym.

Źródło: rp.pl, TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA