fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

MSZ: Jacek Czaputowicz podał się do dymisji

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jacek Czaputowicz złożył w czwartek na ręce premiera rezygnację ze stanowiska ministra spraw zagranicznych - informuje na Twitterze PAP, powołując się na komunikat MSZ.

Dymisja Czaputowicza została przyjęta przez premiera - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

To kolejna w ostatnich dniach dymisja w rządzie - we wtorek do dymisji podał się minister zdrowia Łukasz Szumowski, z rządu tego dnia odeszła też wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Czytaj także:

"Mamy jeszcze rząd w Polsce?" - opozycja o dymisji Czaputowicza

W poniedziałek o swoim odejściu z rządu poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Jacek Czaputowicz o swoim odejściu z rządu po raz pierwszy mówił w wywiadzie, który ukazał się przed miesiącem na łamach "Rzeczpospolitej".

– Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich – mówił w wywiadzie, który ukazał się w "Rzeczpospolitej" w połowie lipca Czaputowicz.

Czaputowicz podał się do dymisji dzień po nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej, który był poświęcony sytuacji na Białorusi. Wcześniej wraz z premierem Mateuszem Morawieckim zabiegał o zwołanie takiego szczytu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński już wcześniej zapowiadał, że wczesną jesienią dojdzie do rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego, która nie obejmie jednak premiera rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA