fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Szumowski o następcy: Zna system służby zdrowia lepiej niż ja

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Pan minister (Adam) Niedzielski zna system służby zdrowia lepiej niż ja i ma ogromne doświadczenie - oświadczył były minister zdrowia, Łukasz Szumowski, o swoim następcy, Adamie Niedzielskim, dotychczasowym prezesie NFZ (Niedzielski został wskazany jako nowy minister zdrowia przez Mateusza Morawieckiego 20 sierpnia, nie został jeszcze zaprzysiężony).

- Osobiście mnie cieszy, że osoba, która przez tyle miesięcy uczestniczyła jako jedna z głównych osób w zespole kryzysowym (powołanym w związku z epidemią koronawirusa - red.) przejmuje stery i dalej będzie funkcjonować i już jako główna osoba będzie funkcjonować w tym urzędzie - mówił o swoim następcy Szumowski.

- Myślę, że jest to najlepsza w tej chwili decyzja dla polskiego systemu zdrowia - ocenił Szumowski.

Były minister zdrowia, z wykształcenia lekarz kardiolog zwrócił uwagę, że Niedzielski "nie jest medykiem i pierwszy raz od wielu, wielu lat ministrem zostanie nie lekarz, a osoba z wykształceniem ekonomicznym".

- Przychodzi na myśl minister (Franciszka) Cegielska, która była w tym urzędzie przede wielu, wielu laty - i opinie na jej temat były niezwykle dobre, była to osoba, którą wszyscy niezwykle ceniliśmy - stwierdził Szumowski (Franciszka Cegielska, absolwentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Szczecińskiej, była ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka - red.).

- Ja osobiście się bardzo cieszę, uważam, że to jest rewelacyjny wybór - podsumowała.

Z kolei Niedzielski zapowiedział, że "do momentu formalnego powołania nie będzie uczestniczył w komunikacji publicznej choćby dlatego, że ma jeszcze kilka obowiązków do zakończenia w NFZ".

- Przesłaniem na moje potencjalne rządy w ministerstwie będzie hasło: Wszystkie ręce na pokład. Zapraszam wszystkich do współpracy - dodał Niedzielski.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA