fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Kto zastąpi Witolda Bańkę? "Rozmawiamy z dwiema kobietami"

Witold Bańka był ministrem sportu w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Nazwisko nowego ministra sportu może być znane w ciągu dwóch tygodni - powiedział w RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

W nowym rządzie funkcję ministra sportu sprawuje tymczasowo premier. Poprzednio szefem tego resortu był Witold Bańka, wybrany na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Premier Mateusz Morawiecki był w RMF FM pytany, kto zostanie ministrem sportu. - Tego jeszcze nie mogę powiedzieć, ponieważ toczone są rozmowy teraz z trzema, właściwie z dwoma kandydatami, bardzo zaawansowane - powiedział szef rządu.

Nie chciał ujawnić nazwisk. - Jak te osoby ostatecznie określą swoje zdanie, a my ze swojej strony również się zdecydujemy, to wtedy przedstawimy - zadeklarował. Dopytywany o płeć kandydatów premier poinformował, że w związku ze stanowiskiem ministra sportu trwają rozmowy "z dwiema kobietami".

- Myślę, że w ciągu dwóch tygodni - powiedział Morawiecki, pytany, kiedy poznamy nazwisko nowego ministra.

Wśród kandydatek do objęcia resortu wymieniana w mediach była szefowa Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk. W związku z doniesieniami oświadczyła na Twitterze, że otrzymała propozycję wejścia do rządu i jej nie przyjęła. "Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych" - poinformowała.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA