fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Zalewska: Jaka grupa otrzymała taką podwyżkę w ciągu dwóch lat?

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- 21 procent. Proszę pokazać jaka grupa otrzymała taką podwyżkę w ciągu dwóch lat? To rzeczywiście jest imponujące, to oczywiście nie jest wystarczające, dlatego proponujemy okrągły stół. Bardzo trudno zasypuje się taką przepaść, która nastąpiła od 2012 roku – powiedziała minister edukacji Anna Zalewska, komentując trwający strajk nauczycieli.

Zalewska pytana o klasyfikację uczniów klas maturalnych stwierdziła, że nie widzi zagrożenia. - Dzisiaj otrzymaliśmy dziś informacje od wszystkich strajkujących szkół, a jest ich ok. 50 proc., szkół ponadgimnazjalnych, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne, a oceny zostały zaproponowane – tłumaczyła w Polsat News.

- Mogę powiedzieć uczniom: "skupcie się na nauce do matury, matura jest zaplanowana" - dodała.

Minister edukacji przypomniała, że na stole wciąż znajduje się rządowe "bardzo dobre porozumienie z 15-procentową podwyżką wynagrodzeń dla nauczycieli". - Właśnie dzisiaj skończyłam już dyskusję i rozstrzygnięcia dotyczące projektu ustawy, która już musi być w następnym tygodniu w Sejmie, by zdążyć do końca czerwca i żeby te podwyżki zostały wypłacone - przekonywała.

- Formuła wyczerpała się, jeśli chodzi o tę strukturę wynagrodzeń. Chcemy poważnie porozmawiać o dużo większych podwyżkach w ciągu następnych lat - powiedziała Zalewska.

- Zapraszamy do tego, żeby nauczyciele przeczytali i przeanalizowali to porozumienie, które zaproponowaliśmy - zaapelowała.

Źródło: rp.pl/ Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA