fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Patryk Jaki: Te słowa nie powinny paść. Jacek Żalek powinien przeprosić

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował słowa Jacka Żalka. Poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości mówił wczoraj, że protestujący w Sejmie traktują dzieci jak żywe tarcze.

- Po tym, jak oni się zachowują opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą się zdarzyć niestety zwyrodniali rodzice - powiedział wczoraj w rozmowie z portalem tokfm.pl Jacek Żalek, poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości, komentując trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów.

Czytaj więcej: Jacek Żalek: Protestujący w Sejmie traktują dzieci jak żywe tarcze

Jego słowa w TVN24 skomentował dziś Patryk Jaki. – To są słowa, które nie powinny paść. Nigdy bym się pod nimi nie podpisał - powiedział.

- Pamiętajmy, że osoby niepełnosprawne, szczególni dorośli i ich opiekunowie, są w bardzo trudnej sytuacji. Naszym zadaniem, zadaniem polityków jest znalezienie narzędzi, środków, instrumentów, aby państwo wyciągnęło do nich rękę. Wchodzenie w jakiś konflikt z takimi osobami to wchodzenie w konflikt z podstawowymi wartościami, które stoją u fundamentów konstrukcji naszego państwa - dodał.

Kontynuując temat protestu w Sejmie, Patryk Jaki skrytykował wypowiedzi niektórych polityków, również ze swojego środowiska. - Zachowują się tak arogancko, jak zachowywali się posłowie Platformy w czasach, kiedy ten protest odbywał się za poprzednich rządów - skomentował.

Źródło: rp.pl/TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA