fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jarosław Gowin tłumaczy, że nie został szefem MON, bo "wynik PiS był za dobry"

Fotorzepa, Piotr Guzik
- Jest różnica pomiędzy zapowiedziami personalnymi, a zapowiedziami programowymi. Te ostatnie mają o wiele bardziej fundamentalny charakter - tak Jarosław Gowin na antenie TVN24 odpowiedział, czy jego zdaniem PiS i Beata Szydło nie oszukali Polaków zapowiadając przed wyborami, że to Gowin stanie na czele MON.

Przed wyborami z jesieni 2015 roku, na jednej z konferencji prasowych Beata Szydło przedstawiła Jarosława Gowina jako przyszłego szefa MON - była to odpowiedź na podawane przez media informacje, że faworytem do objęcia tej teki w rządzie PiS jest Antoni Macierewicz. Ostatecznie to właśnie Macierewicz stanął na czele resortu obrony.

- Mieliśmy wynik trochę za dobry na to, żebym był ministrem obrony narodowej - tłumaczy dziś Gowin, wicepremier i minister szkolnictwa wyższego wyjaśniając, że chodzi o to, iż po zdobyciu samodzielnej większości PiS nie musiał szukać w Sejmie koalicjanta.

Gowin przekonuje też, że sam dokonał wyboru resortu, na czele którego stanął. - Ponieważ przez szereg lat byłem rektorem, to uznałem za najbardziej odpowiednie dla siebie miejsce Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - mówi.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA